Trojhniezdo pre belorítky BNB Box APZ-1/3, drevobetón

Kód: APZ-1/3 BNB
Značka: BNB Box
€39,90 €33,25 bez DPH
Skladom (114 ks)

Hniezda navrhnuté odborníkmi - ornitológmi. Vyrobené z drevobetónu pre tri hniezdne páry belorítok. Ľudia ich omylom volajú aj lastovičky,  v češtine jiřičky.  Nový atraktívny dizajn, kvalit.né spracovanie. Belorítky ich radi prijímajú. Kvôli plastovým oknám a silikónovým omietkam strácajú belorítky veľké množstvo tradičných hniezd - hniezda im na takýchto povrchoch nedržia alebo padajú už aj s mláďatami. Toto umelé hniezdo poskytuje bezpečnú a trvácu alternatívu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hniezda navrhnuté odborníkmi - ornitológmi. Vyrobené z drevobetónu pre tri hniezdne páry belorítok. Ľudia ich omylom  volajú aj lastovičky,  v češtine jiřičky.  Nový atraktívny dizajn, kvalitné spracovanie. Belorítky ich radi prijímajú. Kvôli plastovým oknám a silikónovým omietkam strácajú belorítky veľké množstvo tradičných hniezd - hniezda im na takýchto povrchoch nedržia alebo padajú už aj s mláďatami. Toto umelé hniezdo poskytuje bezpečnú a trvácu alternatívu.

Montáž: Dôležité je, že hniezdo musí byť skryté zhora pod štablónom, rímsou alebo aspoň v rohu okna. Belorítky ho obsadzujú len v takejto pozícii - kvôli ochrane pred predátormi, slnkom a dažďom. Hniezda je možné namontovať pomocou priložených skrutiek dvoma spôsobmi: 

1. Prvý je, že vzadu pomocu 3 skrutiek priskrutkujete kovové očká do pripravených otvorov. Do steny sa potom vyvŕta otvor 10 mm vrtákom, založí hmoždinka a zaskrutkuje háčik. Na tieto háčiky sa potom zavesí hniezdo. Ak upevňujete do panelu, tehly, použite hmoždinky, ak upevňujete na drevenú stenu, hmoždinka nie je potrebná. 

2. Ak hniezdo nepotrebujete zvesovať, je možné ho priskrutkovať aj cez dosku - cez dva pripravéné otvory. Použijú sa opäť hmoždinky a skrutky s podložkou dlhé 8 cm. Ak upevňujete do panelu, tehly, použite hmoždinky, ak upevňujete na drevenú stenu, hmoždinka nie je potrebná. Pre viac informácií k montáži pozrite na náš BLOG.

POZOR! AK pri montáži zistíte, že podklad nie je PEVNÝ - kotvenie nedrží, prispôsobte kotvenie týmto podmienkam. Použite napr. dlhšie skrutky, viecero skrutiek, prípadne chemickú kotvu.

Minimálna výška umiestnenia hniezda by mala byť 4 metre nad zemou. Vzadu je otvor na čistenie, ak je to potrebné, nie je to však nutné. Otvory na hniezdach smerujú od steny, takže trus mláďat by nemal znečisťovať stenu, ak je hniezdo namontované na rovnej stene, prípadne pod rímsou. 

Belorítky sa Vám odmenia svojím krásnym švitorivým spevom a akrobatickým letom, kŕmia sa lietajúcim hmyzom, a pomôžu Vám vytvoriť biologickú ochranu pred hmyzom vo vašom okolí.

Materiál: dlhotrvácny ekologický drevobetón odolný voči poveternostným vplyvom + MFP doska (má lepšie tech.parametre ako OSB doska, vyššia odoslnosť voči vlhkosti, tlaku aj ťahu)

Rozmery: výška: 72 x 16 x 17,5 cm (š/v/h)

Váha: 5,2 kg

CERTIFIKÁT

 

je otvor na čistenie. Čistnie nie je nutné, iba ak je to potrebné - na konci leta, po odlete belorítok.

Dodatočné parametre

Kategória: Pre lastovičky a belorítky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 5.2 kg
Materiál: Drevobetón
Výrobca: BNB Box