Búdka pre dážďovníky BNB Box APK-1, drevobetón

Kód: APK-1 BNB
Tip
Značka: BNB Box
€36 €30 bez DPH
Skladom (172 ks)

Navrhnuté ornitológmi. Búdka APK-1 je priestranný typ vyrobený z trvácneho drevobetónu. Odolá aj ďatľom, ktoré poškodzujú zateplenie. Búdka je vhodná pre dážďovníky, vrabce, prípadne sýkorky či iné dutinové hniezdiče. To aké druhy obsadia búdku závisí čiastočne aj od toho v akej výške bude nainštalovaná, dážďovníky obľubujú vyššie položené hniezdiská, vrabce a sýkorky obľubujú na hniezdenie nižšie polohy 4 - 10 metrov.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Navrhnuté ornitológmi. Búdka APK-1 je priestranný typ vyrobený z trvácneho drevobetónu. Odolá aj ďatľom, ktoré poškodzujú zateplenie. BBúdka vhodná pre dážďovníky, vrabce, prípadne sýkorky či iné dutinové hniezdiče. To aké druhy obsadia búdku závisí čiastočne aj od toho v akej výške bude nainštalovaná, dážďovníky obľubujú vyššie položené hniezdiská, vrabce a sýkorky obľubujú na hniezdenie nižšie polohy 4 - 10 metrov.

Búdka je vyrobená z ekologického drevobetónu bez povrchovej úpravy, aby bolo možné ju zamurovať do steny. Odporúča sa natrieť ju fasádnou farbou. Je určená na zapustenie do zateplenia, upevňuje sa pomocou priložených skrutiek a hmoždiniek do panelu alebo muriva. Je možné ju upevniť aj na povrch fasády pomocou konzol (nie sú súčasťou dodávky). Búdka sa musí kotviť na pevnú časť muriva, teda nie len do polystyrénu, či iného zatepľovacieho materiálu. Predný odnímateľný panel treba po založení poistiť priloženou skrutkou v dolnej časti búdky. Produkt má trvanlivosť desiatky rokov a je odolný voči poveternostným vplyvom. Pozor na orientáciu búdky! Otvor musí byť vždy v pravej časti búdky a poistka prednej steny dole.

Čistenie a kontrola: príležitostne je možné búdku čistiť cez predný odnímateľný panel, nie je to však nevyhnutné

Rozmery: 36 x 16 x 22 cm (š/v/h)

Vstupný otvor: 3,5 x 6,5 cm

Materiál: priedušný a odolný drevobetón

Hmotnosť: 8,5 kg

 

Dodatočné parametre

Kategória: Pre dážďovníky
Záruka: 2 roky
Materiál: drevobetón
Výrobca: BNB Box
Počet hniezdnych komôr: 1