Ultrazvukový detektor na netopiere ELEKON Batscanner

Značka: Elekon AG
€234 €195 bez DPH
Skladom (1 ks)

BATSCANNER je jednoducho ovládateľný detektor. Premieňa ultrazvukové hlasy netopierov na počuteľné zvuky na princíe heterodynovacieho (zmiešavacieho) detektora. Ladenie je automatické - detektor sa automaticky naladí na "peak frekvency" - čo je hlavná frekvencia podľa ktorej sa určujú druhy netopierov a tiež sníma neustále celé ultrazvukové spektrum. Tuto frekvenciu zobrazí na displeji. Detektor je možné prepnúť do manuálneho módu a upravovať nastavenú frekvenciu - čo je novinka u Batscannera.

Detailné informácie

Podrobný popis

BATSCANNER je jednoducho ovládateľný detektor. Premieňa ultrazvukové hlasy netopierov na počuteľné zvuky na princíe heterodynovacieho (zmiešavacieho) detektora. Ladenie je automatické - detektor sa automaticky naladí na "peak frekvency" - čo je hlavná frekvencia podľa ktorej sa určujú druhy netopierov a tiež sníma neustále celé ultrazvukové spektrum. Tuto frekvenciu zobrazí na displeji. Detektor je možné prepnúť do manuálneho módu a upravovať nastavenú frekvenciu - čo je novinka u Batscannera. Na novej verzii Batscannera ja možné nastaviť viacero parametrov:

  • automatické vypnutie prístroja po 30 min (zapnuté alebo vypnuté)  
  • spodný limit frekvencie ktorú automaticky sníma
  • horný limit frekvencie
  • auto stíšenie po nastavenom počte sekúnd (squelch)

Vhodný aj na akcie pre verejnosť, pretože má zabudovaný reproduktor, z ktorého možno počuť ultrazvuk transformovaný do počuteľnej oblasti. Zvuky si môžte priamo v teréne porovnať s databázov nahrávok pomocou aplikácie BatLib, ktorú si môžte zdarma nainštalovať do telefónu alebo iného zariadenia so systémom Android.

Ako funguje batscanner:

 

Dodatočné parametre

Kategória: Bat detektory Batlogger
Hmotnosť: 0.2 kg
Výrobca: Elekon AG

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie