Elekon BATSCANNER

Kód: 112-005 EL
Značka: Elekon AG
€267 €222,50 bez DPH
Skladom (1 ks)

Ultrazvukový detektor na netopiere Elekon BATSCANNER je jednoducho ovládateľný detektor. Premieňa ultrazvukové hlasy netopierov na počuteľné zvuky na princíe heterodynovacieho (zmiešavacieho) detektora. Ladenie je automatické - detektor sa automaticky naladí na "peak frekvency" - čo je hlavná frekvencia podľa ktorej sa určujú druhy netopierov a tiež sníma neustále celé ultrazvukové spektrum. Tuto frekvenciu zobrazí na displeji. Detektor je možné prepnúť do manuálneho módu a upravovať nastavenú frekvenciu - čo je novinka u Batscannera.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ultrazvukový detektor na netopiere Elekon BATSCANNER je jednoducho ovládateľný detektor. Premieňa ultrazvukové hlasy netopierov na počuteľné zvuky na princíe heterodynovacieho (zmiešavacieho) detektora. Ladenie je automatické - detektor sa automaticky naladí na "peak frekvency" - čo je hlavná frekvencia podľa ktorej sa určujú druhy netopierov a tiež sníma neustále celé ultrazvukové spektrum. Tuto frekvenciu zobrazí na displeji. Detektor je možné prepnúť do manuálneho módu a upravovať nastavenú frekvenciu - čo je novinka u Batscannera. Na novej verzii Batscannera ja možné nastaviť viacero parametrov:

  • automatické vypnutie prístroja po 30 min (zapnuté alebo vypnuté)  
  • spodný limit frekvencie ktorú automaticky sníma
  • horný limit frekvencie
  • auto stíšenie po nastavenom počte sekúnd (squelch)

Vhodný aj na akcie pre verejnosť, pretože má zabudovaný reproduktor, z ktorého možno počuť ultrazvuk transformovaný do počuteľnej oblasti. Zvuky si môžte priamo v teréne porovnať s databázov nahrávok pomocou aplikácie BatLib, ktorú si môžte zdarma nainštalovať do telefónu alebo iného zariadenia so systémom Android.

Ako funguje batscanner:

 Ultrazvukový detektor na netopiere ELEKON Batscanner

Dodatočné parametre

Kategória: Bat detektory Elekon
Záruka: 2 roky
Výrobca: Elekon AG