Acoustic Ecology of European Bats - Species Identification, Study of their Habitats and Foraging Behaviour

€55 €50 bez DPH
Skladom (3 ks)

Kniha sa venuje identifikácii druhov na základe anylýzu ultrazvukových hlasov netopierov, štúdiu ich habitatov a lovného správania.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Kniha sa venuje identifikácii druhov na základe anylýzu ultrazvukových hlasov netopierov, štúdiu ich habitatov a lovného správania.

Netopiere sa vyvinuli tak, aby dokázali lietať v tme pomocou echolokácie na navigáciu v týchto podmienkach. Aj keď ich hlasy nemôžeme počuť, môžeme ich zaznamenať a analyzovať pomocou vhodného vybavenia – bat detektora a softvéru.

Autor získal jedinečné znalosti a zručnosti počas viac ako troch desaťročí nepretržitého výskumu ultrazvukových hlasov netopierov. V knihe používa pokročilú počítačom podporovanú analýzu na doplnenie sluchového prístupu k ultrazvukovej analýze, ktorú pôvodne vyvinul vo Francúzsku.

Popísaná metóda umožňuje identifikovať asi 85% akustických nahrávok netopierov v Európe a vykonávať prieskumy netopierov. Zahrnutých je tridsaťpäť zo 42 druhov netopierov prítomných v Európe.

Kniha Akustická ekológia európskych netopierov zahŕňa aj prístup k viac ako 300 stiahnuteľným súborom online, ktoré je možné použiť na precvičenie a rozvoj zručností pri identifikácii netopierov podľa echolokačných hlasov. Online prístup nahrádza disk DVD-ROM, ktorý bol dodaný s prvým vydaním.

AUTOR: MICHEL BARATAUD YVES TUPINIER

ROZMER:  247 × 175 × 25 mm

ISBN: 9782366622447

POČET STRÁN: 344

HMOTNOSŤ: 1000 g

ROK VYDANIA: 2020

VÄZBA: Pevná

JAZYK: Anglický

VYDAVATEĽSTVO: S.A.S BIOTOPE

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Knihy
Hmotnosť: 0.9 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie