Acoustic Ecology of European Bats - Species Identification, Study of their Habitats and Foraging Behaviour

Kód: 9782366622447
Tip
Značka: S.A.S BIOTOPE
€60 –8 %
894.jpg1
€60 –8 % €55 €50 bez DPH
Skladom (1 ks)

Kniha sa venuje identifikácii druhov na základe analýzy ultrazvukových hlasov netopierov, štúdiu ich habitatov a lovného správania.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Kniha sa venuje identifikácii druhov na základe analýzy ultrazvukových hlasov netopierov, štúdiu ich habitatov a lovného správania.

Netopiere sa vyvinuli tak, aby dokázali lietať v tme pomocou echolokácie na navigáciu v týchto podmienkach. Aj keď ich hlasy nemôžeme počuť, môžeme ich zaznamenať a analyzovať pomocou vhodného vybavenia – bat-detektora a softvéru.

Autor získal jedinečné znalosti a zručnosti počas viac ako troch desaťročí nepretržitého výskumu ultrazvukových hlasov netopierov. V knihe používa pokročilú počítačom podporovanú analýzu na doplnenie sluchového prístupu k ultrazvukovej analýze, ktorú pôvodne vyvinul vo Francúzsku.

Popísaná metóda umožňuje identifikovať asi 85% akustických nahrávok netopierov v Európe a vykonávať prieskumy netopierov. Zahrnutých je tridsaťpäť zo 42 druhov netopierov prítomných v Európe.

Kniha Akustická ekológia európskych netopierov zahŕňa aj prístup k viac ako 300 stiahnuteľným súborom online, ktoré je možné použiť na precvičenie a rozvoj zručností pri identifikácii netopierov podľa echolokačných hlasov. Online prístup nahrádza disk DVD-ROM, ktorý bol dodaný s prvým vydaním.

AUTOR: MICHEL BARATAUD YVES TUPINIER

ROZMER:  247 × 175 × 25 mm

ISBN: 9782366622447

POČET STRÁN: 344

HMOTNOSŤ: 1000 g

ROK VYDANIA: 2020

VÄZBA: Pevná

JAZYK: Anglický

VYDAVATEĽSTVO: S.A.S BIOTOPE

 

Dodatočné parametre

Kategória: Bat detektory a rekordéry
Záruka: 2 roky
Výrobca: S.A.S BIOTOPE