Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

 

AKTUALITY

arr3Prispôsobili sme web smartfónomStále častejšie sa k nám pripájate z rôznych mobilných zariadení a preto sme sa rozhodli prispôsobiť... arr3Úprava mriežokNašu ponuku sme rozšírili o úpravu mriežok HACO pre dážďovníky a netopiere. Tieto mriežky sa... arr3Nový typ búdok pre netopierePripravili sme pre Vás nový typ búdky z XPS polystyrénu. Je vhodný do zateplenia i na povrch...

Nový typ búdok pre netopiere

Pripravili sme pre Vás nový typ búdky z XPS polystyrénu. Je vhodný do zateplenia i na povrch ukončeného zatepľovacieho systému. Rozmery má 50 x 30 x 8 cm a so šírkou vnútornej štrbiny 4 cm poskytne nový domov niekoľkým desiatkam netopierov. Vďaka 2 cm zadnej stene z XPS polystyrénu a taktiež 2 cm prednej stene (dutina s otvorom v spodnej časti) nevytvára výrazné miesto s únikom tepla. Ani u búdok drevobetónových nedochádza k významným tepelným stratám, pozrite si tepelný audit v priloženom dokumente. Vhodné je po jej inštalovaní využiť tmavšie tóny omietok v blízkosti búdky, aby ani po rokoch nebolo znateľné mierne stmavnutie v mieste, kde vletujú netopiere. Búdka im poskytne bezpečný náhradný domov za zaniknuté štrbiny v panelákoch, ktoré sú v súčasnosti doležitým biotopom viacerých druhov netopierov.

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV