LED čelovka NITECORE NU25 - 360 lumenov

Kód: NC-NU25
Značka: NITECORE
€45 €37,50 bez DPH
Skladom (1 ks)

USB Nabíjateľná LED Čelovka NITECORE - NU25

Pripravte sa na jednu z najflexibilnejších a najkompaktnejších čeloviek, ktorú momentálne firma NITECORE ponúka. NITECORE NU25 má v sebe osadené až 3 x LED. Hlavnú s max. výstupom LED 360 lm, v studenom odtieni bieleho svetla. Nasleduje sekundárna výkonná CRI LED s teplým odtieňom svetla, ktoré je príjemnejšie pre ľudské oko a aj vykreslenie farieb v priestore je reálnejšie. Do tretice sa v čelovke nachádza aj červená LED, ktorá slúži napr. pre nerušené čítanie v tme.

Detailné informácie

Podrobný popis

LED čelovka NITECORE NU25 - 360 lumenov

USB Nabíjateľná LED Čelovka NITECORE - NU25

Pripravte sa na jednu z najflexibilnejších a najkompaktnejších čeloviek, ktorú momentálne firma NITECORE ponúka. NITECORE NU25 má v sebe osadené až 3 x LED. Hlavnú s max. výstupom LED 360 lm, v studenom odtieni bieleho svetla. Nasleduje sekundárna výkonná CRI LED s teplým odtieňom svetla, ktoré je príjemnejšie pre ľudské oko a aj vykreslenie farieb v priestore je reálnejšie. Do tretice sa v čelovke nachádza aj červená LED, ktorá slúži napr. pre nerušené čítanie v tme. Ocenia ju aj rybári. Čelovka je vyhotovená z tvrdeného ABS plastu a je ultraľahká. Preto je vhodná je aj na beh a turistiku. Pohodlne sa nosí celé hodiny. Primárne osadená CREE XP-G2 S3 LED, dosvieti na vzdialenosť 81 m. Pre osvetlenie blízkeho okolia, slúži sekundárna výkonná CRI LED s teplým odtieňom svetla, ktorá produkuje svetelný výkon 20 lm. V neposlednom rade je tu aj červená LED s max. výstupiom 13 lm, ktorá má dokonca 3 špeciálne režimy: Červené svietenie, SOS, Maják. Slúžia pre núdzové situáciu a signalizáciu. Jednoduché ovládanie režimov, zabezpečuje dvojitý spínač. Je umiestnený na vrchnej strane čelovky a ovládajú sa ním režimy bielych LED a červenej LED samostatne. NU25 je tiež vybavená režimom zablokovania tlačidieľ, aby sa zabránilo náhodnému stlačeniu tlačidiel pri preprave.
Ako zdroj energie slúži vstavaný Li-ion akumulátor s kapacitou 610 mAh, ktorá ponúka 30 minút svietenia na Turbo 100 % režime a až 160 hodín na najnižšej úrovni svietenia. Nabíjanie vstavaného akumulátora prebieha cez nabíjací micro-USB port, umiestnený na spodnej strane čelovky, pod gumeným krytom. Pomocou dodaného nabíjacieho micro USB kábla, jednoducho spojíte svietidlo s ľubovoľným zdrojom s USB rozhraním, napr. PC. Pri nabíjaní sa rozsvieti červená kontrolka, pod ovládacími tlačidlami. Po dokončení nabíjania svietia na zeleno. Nachádza sa tu dokonca aj indikátor napájania akumulátora, ktorý blikaním zobrazí zostávajúcu kapacitu akumulátora. Nitecore NU25 je skvelá univerzálna čelovka, ktorá sa vyznačuje nízkou váhou a  ponúka až 3 farby LED.

Parametre:

 • Použitá LED: 1x Cree XP-G2 S3 LED, 1x CRI LED, 1x Červená LED
 • Farba svetla: Hl. LED studená biela, Sek. teplá biela LED, Červená LED 
 • Životnosť LED: 50000 hod.
 • Maximálny výstup LED: Studená biela 360 lm, Teplá biela 20 lm, Červená biela 13 lm 
 • Dosah svetla: HL. LED 81 m
 • Vhodné akumulátory/ batérie: Vstavaný Li-Ion akumulátor 610 mAh 3,7 V
 • Počet režimov: 6 Režimov hl. LED - 100%, 53%, 11%, 0,3%, SOS, Maják/ 1 Režim sek. teplá biela LED - 100%/ 3 Režimy červená LED - 100%, 7%, Blikanie
 • Pamäť režimov: Nie
 • Povrch reflektora: OP - pomarančová kôra
 • Materiál: Z odolného ABS tvrdeného plastu 
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 30 min. (max. výkon) 
 • Maximálna výdrž svietenia: 160 hod. (min. výkon)  
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5 m
 • Vodeodolnosť: podla štandardu IP66
 • Doba svietenia: HL. LED 30 min. (360 lm-100% výkon), 5 hod. (190 lm-53% výkon), 8 hod. (38 lm-11% výkon), 160 hod. (1 lm-0,3% výkon)/ Sek. teplá LED 15 min. (20 lm-100% výkon)/ Červená LED 7 hod.45 min. (13 lm-100% výkon), 68 hod. (0,9 lm-7% výkon)
 • Rozmery: 5,6 x 3,5 x 2,3cm
 • Váha: 28 g (s vstavaným akumulátorom)

Obsah balenia:

Čelovka, popruh na hlavu, vstavaný Li-Ion akumulátor 610 mAh 3,7V, micro USB kábel, manuál. Balenie obsahuje batériu/ akumulátor.

Ovládanie svietidla:

Nitecore NU25 sa zapína spínačom označeným logom Zap./ Vyp na vrchnej časti čelovky (hlavná LED). Zmena režimov nastáva stláčaním tohto tlačidla (1 lm, 38 lm, 190 lm.

Počas svietenia v ľubovoľnom režime, podržaním horného tlačidla zapneme TURBO 100% režim svietenia (360 lm). Ten sa automaticky zníži na nižší, po uplinutí 30 sec.

Zábleskové režimy - Podržaním spínača cca 3 sec. vo vypnutom stave, zapnete režim SOS. Následným stlačením spínača 1 sec. zapnete režim Maják. Vypnutie - nastáva v ktoromkoľvek režime, krátkym stlačením spínača. 

Červená LED - Stlačením spínača R. Zmena režimov červenej LED sa vykonáva, opakovaným stláčaním spínača R.

Biela teplá LED - Podržaním spínača Zap./ Vyp po dobu cca 2 sec., aktivujete bielu teplú LED.

Stav akumulátora - Stlačením spínača R na 1 sec. vo vyp. stave, indikátor pod spínačom zabliká stav akumulátora - 3 x blik nad 50%, 2 x blik pod 50% a 1 x blik pod 10% kapacity akumulátora.

Uzamknutie/ odomknutie spínačov - podržte cca 2 sek. stlačené oba spínače naraz. 

Nabíjanie:

Odklopte gumený uzáver zo spodu čelovky. Pripojte jeden koniec micro USB kábla do NU25 a druhý koniec do napájacieho zdroja (napr. USB adaptér 230 V, PC, nabíjačka na mobil,...). Plné nabitie akumulátora trvá cca.2 hod. Indikátor nabíjania počas nabíjania svieti na červeno. Pri plnom nabití svieti na zeleno. Uzatvorte gumený uzáver zo spodu čelovky.

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

 • Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.
 • Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.
 • Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.
 • Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.
 • Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.
 • Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí. 

LED čelovka NITECORE NU25 - 360 lumenov

Dodatočné parametre

Kategória: Chiropterologické vybavenie
Hmotnosť: 0.2 kg
Výrobca: NITECORE