Búdka pre netopiere Strobel 123 štrbinová z drevobetónu na fasády

Kód: 123 ST
Značka: Strobel
€82 –20 %
Strobel 123 + netopier
€82 –20 % €66 €55 bez DPH
Skladom (4 ks)

Kvalitná drevobetónová búdka nemeckej výroby vhodná na zapracovanie do zatepľovacej vrstvy, ale aj na povrch fasád. Vhodná je zvlášť pri použití minerálnej vlny ako izolantu, pretože je z nehorľavého materiálu a je odolná proti prípadnému poškodeniu ďatľom. Umiestniť sa da integrovaním - zapustením do fasády alebo aj na povrch fasády. Búdku je možné prispôsobiť fasáde farebným náterom, prípadne omietkou. Viditelná je v 8 cm zateplení len vstupná štrbina. Poskytuje úkryt pre niekoľko desiatok netopierov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kvalitná drevobetónová búdka nemeckej výroby vhodná na zapracovanie do zatepľovacej vrstvy, ale aj na povrch fasád. Vhodná je zvlášť pri použití minerálnej vlny ako izolantu, pretože je z nehorľavého materiálu a je odolná proti prípadnému poškodeniu ďatľom. Umiestniť sa da integrovaním - zapustením do fasády alebo aj na povrch fasády. Búdku je možné prispôsobiť fasáde farebným náterom, prípadne omietkou. Viditelná je v 8 cm zateplení len vstupná štrbina. Poskytuje úkryt pre niekoľko desiatok netopierov. Najviac sú stratou štrbinových úkrytov postihnuté druhy ako raniak hrdzavý, netopier fúzatý, večernica pozdná, večernica severská a iné. Kvôli potrebe rekonštrukcie zmizli mnohé takéto úkryty netopierov. Búdka ich nahrádza a je možné ju namontovať v priebehu rekonštrukcie na rôzne podklady, svojou malou hrúbkou úplne zapadne do zatepľovacej vrstvy. Je vyrobená z priedušného tepelnoizolačného drevobetónu. Na búdku môžu byť nanesené bežné komerčné omietky a fasádne nátery. Je možné ju natrieť fasádnou-vodou riediteľnou farbou, ak bude umiestnená na povrchu fasády.

Rozmery: 41 x 36,5 x 8 cm (š/v/h), vnútorné rozmery: 35 x 35 x 3 cm

Hmotnosť: 10 kg

Materiál: Extrémne odolný drevobetón. Životnosť niekoľko desiatok rokov.

Farba: šedá

Výrobca: Strobel Naturschutzbedarf – nemecká firma špecializujúca sa v ochrane prírody na výrobu búdok, hniezd a úkrytov pre chránené živočíchy. 

Dodatočné parametre

Kategória: Búdky pre netopiere
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 9.8 kg
Materiál: drevobetón