Búdka pre netopiere Schwegler 1FE fásádna z drevobetónu prielezná

Kód: 747/6
Značka: Schwegler
€70,80 €59 bez DPH
Skladom (1 ks)

Búdka 1 FE je vhodná na umiesnenie na fasády kde je už existujúca kolónia netopierov. Ale aj na vytvorenie nových úkrytov, teda môže byť sama osebe použitá aj ako kompletný úkryt pre netopiere, bez potreby umiestnenia na existujúci úkryt. Fasády budov sú populárne miesta pre úkryty netopierov. Na búdke je vtlačená silueta netopiera a predvŕtané otvory na dve skrutky. Búdka 1FE pre netopiere má  vo vstupnom otvore špeciálne tvarovaný povrch pre ľahší vlet do vnútra, prípadne pre preliezanie do vnútorných úkrytov. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Búdka 1 FE je vhodná na umiesnenie na fasády kde je už existujúca kolónia netopierov. Ale aj na vytvorenie nových úkrytov, teda môže byť sama osebe použitá aj ako kompletný úkryt pre netopiere, bez potreby umiestnenia na existujúci úkryt. Fasády budov sú populárne miesta pre úkryty netopierov. Na búdke je vtlačená silueta netopiera a predvŕtané otvory na dve skrutky. Búdka 1FE pre netopiere má  vo vstupnom otvore špeciálne tvarovaný povrch pre ľahší vlet do vnútra, prípadne pre preliezanie do vnútorných úkrytov. Otvorená zadná stena na tomto type búdky umožňuje netopierom i po zateplení alebo rekonštrukcii domu naďalej využívať existujúce úkryty v stenách alebo v špárách medzi panelmi. Netopiere preferujú už známe miesta a úkryty, a preto je táto budka zvlášť vhodná na použitie pri prestavbe, modernizácii a zatepľovaní budov tam, kde sa už vyskytujú netopiere.

Inštalácia: Búdka 1 FE sa používa na vonkajších stenách. S konštrukčnou hĺbkou len 8 cm je ľahko integrovateľná do muriva alebo izolácie. V prípade potreby môže byť tiež pripojená k podkladovej konštrukcii pomocou dvoch skrutiek. Môže byť použitá aj fasádach nových budov a poskytovať nové úkryty pre netopiere. Môže byť umiestnená aj na murované ploty, záhradé domčeky, stavebné konštrukcie či piliere mostov, priemyselné objekty. Vhodná je inštalácia viacerých kusov vedľa seba.

Čistenie a kontrola: Nie je nutná žiadna údržba či čistenie.

Materiál: Priedušný a odolný drevobetón. Materiál je veľmi pevný a zabezpečuje vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom a dlhú životnosť búdky.

Farba: prírodná šedá.

Rozmery: 30 x 30 x 8 cm (v/š/h).       Hmotnosť: 5,1 kg.

Doplňujúce všeobecné zásady umiestnenia búdok pre netopiere: Búdky pre netopiere sa umiestňujú min. 3m vysoko, niektoré druhy preferujú výšku viac ako 5 metrov. Vhodná orientácia búdok je na juhovýchodnú a juhozápadnú stranu budov, alebo stromov, alebo aspoň na miesto kde je niekoľko hodín zahrievaná slnečným svetlom. Netopiere majú radi teplo. Pred vchodom do úkrytu musí byť voľný priestor, v prípade že búdka sa netopiermi neobsadí v priebehu 2 rokov, bolo by vhodné zmeniť umiestnenie búdky.

Dodatočné parametre

Kategória: Búdky pre netopiere
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 5.1 kg
Materiál: drevobetón