Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 
 1. Úvod
 2. Pre čmeliaky
 3. Čmelín veľký drevený typ 2021+vnútorná náplň

Čmelín veľký drevený typ 2021+vnútorná náplň

 • TOP produkt
 • Doprava ZADARMO

Čmelín s vnútornou náplňou bez ochrannej klapky. Klapku presne k tomuto čmelínu je možné dokúpiť v našej kategórii doplnky k čmelínom. Špecifikácia: S... celý popis
Dostupnosť
Skladom
67,80 EUR
56,50 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:CMDR2021 ZD
Výrobca:ZelenáDomácnost
Podobné produkty
 • TOP produkt
Moji čmeláci (CZ)
12,10 EUR
11,00 EUR bez DPH
12,10 EUR
11,00 EUR bez DPH
Skladom
ks
  Ochranná klapka modrá k veľkému čmelínu
  16,50 EUR
  13,75 EUR bez DPH
  16,50 EUR
  13,75 EUR bez DPH
  Skladom
  ks
   Ochranná klapka červená k veľkému čmelínu
   16,50 EUR
   13,75 EUR bez DPH
   16,50 EUR
   13,75 EUR bez DPH
   Skladom
   ks
   • Akcia
   Prídavné vetranie na čmelín
   Bežná cena 19,20 EUR
   15,90 EUR
   13,25 EUR bez DPH
   15,90 EUR
   13,25 EUR bez DPH
   Skladom
   ks
   Kompletné špecifikácie

   Čmelín s vnútornou náplňou bez ochrannej klapky. Klapku presne k tomuto čmelínu je možné dokúpiť v našej kategórii doplnky k čmelínom.

   Špecifikácia:

   Strecha je z extrudovaného polystyrénu a striekaného plechu zelenej farby
   Súčasťou výrobku je aj teplodržná náplň do čmelínu (surová bavlna)
   K čmelínom je výrobcom odporúčané dokúpiť aj ochrannú klapku pred predátormi, zvýšite tak ochranu čmeliakov pred predátormi a zamedzíte riziku likvidácie hniezda pred úspešným vyhniezdením nových kráľovien (ak dokupujete klapku na farbe cézny nezáleží - klapka nahrádza letáč, ktoré je súčasťou Čmelíny)
   Tiež je možné samostatne objednať pozorovacie okienko z plexiskla a 2 drevené lišty na jeho uchytenie.
   Telo čmelíny sú vyrobené z masívneho dreva hrúbky 3 cm (viacvrstvové dosky AGROP), ktorý zabezpečuje dostatočnú tepelnú izoláciu čmeliačieho hniezda pre tunajšie klimatické podmienky.
   Vnútorné rozmery: 25 x 25 x 23 cm, sú dostatočné aj pri hniezdení veľkých čmelích populácií.
   Vonkajšie rozmery: 37 x 31 x 29 cm
   Váha: cca 6 kg

    

   Vyvinuté s odborníkmi pre chov čmeliakov na záhradách. Poskytuje bezpečný úkryt pre hniezdenie čmeliakov s ďalšími vylepšeniami pre hniezdnu sezónu 2021.
   Čmelín je vyrobený tak, aby mal veľmi dlhú životnosť a zároveň poskytoval dostatočný komfort svojim obyvateľom, pri zachovaní jednoduchosti jeho obsluhy.
   Novým vylepšením pre rok 2021 je úplne inovovaná strecha, ktorá je teraz z pozinkovaného plechu so zeleným náterom a vnútorná časť z extrudovaného polystyrénu. Dôvodom tejto inovácie je zamedziť krúteniu drevenej strechy a lepšia odolnosť proti prudkému šikmému dažďu.
   Vnútri strechy je výstupok, ktorý presne zapadne do čmelína a zaisťuje tak správne dosadnutie novo pridaného gumového tesnenia na steny čmelína. Na veterných stanovištiach ľahkú strechu doporučujeme zaťažiť napr. tehlou.
   Ďalšou novinkou je zväčšenie vetracieho otvoru na základe odporúčaní chovateľov zo skupiny Čmeláci plus. Otvor je aj naďalej osadený hliníkovou sieťkou, ktorá eliminuje pravdepodobnosť prehryznutia sieťky čmeliakmi a veľmi hustým uhelonem (odporúčania skupiny Čmeláci plus), pre zamedzenie vstupu veľmi drobných mikróbov, ktorí čmeliačiemu hniezdu môžu škodiť.
   Veľký drevený čmelín je už roky najpredávanejším čmelínom na trhu. Vyvážaný je aj do mnohých krajín EÚ, kde oceňujú jeho profesionálne spracovanie jednoduchú obsluhu a postupné inovácie len o skutočne preverené nápady.
   Čmelín môžete umiestniť aj na vhodnú stenu pri zakúpení špeciálnych držiakov.
   Ochranná klapka je veľmi odporúčaným príslušenstvom pre čmelíny. Nie je súčasťou výrobku, predáva sa samostatne. Na farbe klapky záleží len vo chvíli, keď máte viac čmelínov vedľa seba. V takom prípade voľte rôzne farby.
   Výhody tohto čmelína:
   Plechová a izolovaná strecha
   Kvalitné drevené lepené dosky zamedzujúce krúteniu stien
   Dostatočne veľký a hustý vetrací otvor, ktorý sa dá uzavrieť
   Vstupná rúra dostatočného priemeru a dĺžky
   Nohy čmelína majú polohovacie skrutky, ktoré slúžia k stabilnému usadeniu čmelína na podložku. Ďalej prípadne umožňujú aj usadenie čmelínov do mištičiek s vyjazdenými olejom (pri problémoch s mravcami). Čmelín sa na jeseň ľahko čistí.
   Súčasťou výrobku sú inštrukcie pre používanie čmelína.
   Tieto čmelíny využíva aj jediný legálny laboratórne komerčné chov čmeliakov zemných v SR - Český čmeliak (VÚ Pícninářský).

   Použitý materiál - masívne drevo šírky 2,7cm (viacvrstvové dosky AGROP), farbou ošetrená plechová strecha, kvalita spájanie (skrutky a lepidlo) je výrazne trvanlivejšie, než konkurenčné čmelíny.

   Nutná teplodržná výstelka je už súčasťou čmelína. Pred osídlením jej poriadne nacupujte alebo nastrihajte a vyberte prípadné umelé nite, do ktorých by sa čmeliak mohol zamotať.

   Aby bolo čmeliaky hniezdo v bezpečí pred predátormi (zavíjač, pačmeliak ...) odporúčame ako nutnosť dokúpiť aj ochrannú klapku (pokiaľ ju už nevlastníte). Zamedzíte riziku likvidácie hniezda pred úspešným vyhnízdením nových kráľovien. Je to smútok, radovať sa na jar z čmeliakov v čmelíne a potom postupne pozorovať, ako populácia napadnutá predátormi vnútri slabne, až je zlikvidovaná celkom. Navyše vijačka v nezabezpečenom čmelíne sa rýchlo rozšíri do okolia a môžu zlikvidovať aj okolité hniezda čmeliakov.

   Prečo nie je použité na výrobu čmelínov bežné drevo

   Prevažná väčšina čmelíny na trhu je vyrábaná z dreva, alebo preglejky. Od toho sme pred rokmi po zlých skúsenostiach s krútením ustúpili a prešli na masívne viacvrstvové dosky NOVATOP, ktoré sú síce drahšie, ale ukázali sa ako bezpečná a dobrá voľba nielen pre pasívne domy, na ktoré sa prioritne používajú, ale aj pre čmelíny.

   Dosky sú vyrábané z dôsledne triedeného a certifikovaného reziva vysušenej na 8%. Lisované sú z masívnych lamiel lepených do kríža a tým činí celodrevenú konštrukciu stabilnú, bezpečnú a nedochádza u nej ku krúteniu ako u dreva z iných konštrukčných materiálov. Aj vďaka týmto vlastnostiam môže konštrukcia zostať zároveň finálnym povrchom - prírodným drevom.

   Pri výrobe hrá dôležitú úlohu aj lepenie. Systém NOVATOP sa lepia v pozdĺžnych špárach a využíva sa bočného prítlaku, čo pozitívne ovplyvňuje aj výslednú pohľadovú kvalitu povrchu, ktorý je bez škár a vzhľad nemení ani pri zmene teplôt alebo vlhkosti.

   Každá vrstva dosky je tvorená lamelami z masívneho prírodného dreva. Doska je trojvrstvová a skladá z dvoch vonkajších vrstiev a jednej stredovej vrstvy s kolmým priebehom vlákien k priebehu vlákien vrchných vrstiev. Použité lepidlo je vodovzdorné a lepenie povrchových lamiel zodpovedá AW 100, prípadne D4 podľa EN 204.

   Rezivo na výrobu SWP pochádza z trvalo obhospodarovaných lesov od českých dodávateľov certifikovaných podľa PEFC

   Odporúčané umiestnenie: Tienisté miesto, chránené pred chladným severným a západným vetrom. Na výške umiestnenia nezáleží, ideálne však do výšky okolitej vegetácie.

    

    

   Tovar zaradený v kategóriách

   © 2007–2019 BAT-MAN.sk, všetky práva vyhradené

   Kde nás nájdete?

   BAT-MAN, s.r.o.

   Andraščíkova 618/1

   085 01 Bardejov


    

   Kontakty
   Martin Ceľuch
   Martin Ceľuch
   Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
   Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.