Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Zostaňme v kontakte

Nechajte nám svoj e-mail a my Vás budeme informovať o zaujímavých novinkách a ponukách. Spamu sa nebojte ;)

 
  1. Úvod
  2. Pre čmeliaky
  3. Čmelín veľký drevený typ 2020 + vnútorná náplň

Čmelín veľký drevený typ 2020 + vnútorná náplň

Vyvinuté s odborníkmi pre chov čmeliakov na záhradách. Poskytuje bezpečný úkryt pre hniezdenie čmeliakov s ďalšími vylepšeniami pre hniezdnu sezónu 20... celý popis
Dostupnosť
Skladom
65,70 EUR
54,75 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:CMDR2020 ZD
Výrobca:ZelenáDomácnost
Kompletné špecifikácie

Vyvinuté s odborníkmi pre chov čmeliakov na záhradách. Poskytuje bezpečný úkryt pre hniezdenie čmeliakov s ďalšími vylepšeniami pre hniezdnu sezónu 2020.

Čmelín je vyrobený tak, aby mal dlhú životnosť a zároveň poskytoval dostatočný komfort svojim obyvateľom, pri zachovaní jednoduchosti jeho obsluhy.

Novým vylepšením u tohto typu je zmena použitých materiálov v sieťkach vetracieho otvoru. Teraz je požitá hliníková sieťka, ktorá eliminuje pravdepodobnosť prehryzenia sieťky čmeliakmi a veľmi hustý uhelon (technická tkanina z polyamidových vlákien), pre zamedzenie vstupu veľmi drobných mikróbov, ktorí čmeliačiemu hniezdu môžu škodiť.

Došlo tiež k zväčšeniu priemeru hadice za vletovým otvorom, čo zamedzí upchávaniu tejto trubice bavlnenou výstelkou čmeliakmi, ku ktorému niekedy dochádza.

Hadica bola aj mierne skrátena. Na základe testov Jaromíra Cizka by nová dĺžka mala čmeliakom uľahčiť vylezenie z čmelína.

Tento typ veľký drevených čmelínov je už roky najpredávanejším čmelínom na trhu.

 

 

K dispozícii sú aj špeciálne držiaky, na umiestnenie čmelína na stenu.

Po inováciách v roku 2017, kedy došlo k ďalšiemu zlepšeniu izolácie strechy pridaním 2 cm dosky z extrudovaného polystyrénu a pridaním ochrannej dosky na strechu z recyklovaného plastu, je tu nový typ 2020.

Vyššie uvedené vylepšenia v spojení s ďalšími  - rokmi preverenými konštrukčnými prvkami  čmelínov, ktoré využívajú už tisícky užívateľov v ČR na Slovensku i v zahraničí, predstavujú ďalší krok k efektívnej  pomoci čmeliakom na záhradách i balkónoch.

Aj tento typ 2020 vychádza zo zásady neinovovať za každú cenu, ale len o skutočne funkčné vylepšenie preverené dobou.

Ďalšie výhody nášho Čmelía:

 

S možnosťou uzatvoriť vetrací otvor pri chladnom počasí. Ten slúži nielen na vetranie, ale vďaka dômyselnej konštrukcii dvojitých, rôzne hustých sieťok aj ako možná pasca na vijačky. Samozrejme pre maximálne zabezpečenie hniezda čmeliakov pred vijačkou doporučujeme ku čmelínu  inštalovať ochrannú klapku.

 

Vstup do úlikov je vybavený plastovou hadicou, ktorá imituje prirodzené vstupy do čmelích hniezd.

 

Presahy strechy zaisťujú jej dostatočnú stabilitu. Medzery medzi presahmi a stenami čmelína umožňujú vloženie podložky pod hniezdo pre prípadnú ľahšiu manipuláciu s hniezdom alebo prípadne i handru pod strechu pre odsávanie prebytočnej vlhkosti.

 

Nohy čmelína sú opatrené polohovacími skrutkami, ktoré slúžia k stabilnému usadeniu na podložku. Ďalej prípadne umožňujú aj usadenie čm. do mištičiek s vyjazdeným olejom (pri problémoch s mravcami). Čmelín sa na jeseň ľahko čistí.

 

Pre pozorovanie deja vo vnútri  je tiež možné samostatne objednať pozorovacie okienko z plexiskla s dvoma drevenými lištami.

 

Súčasťou výrobku sú inštrukcie pre používanie čmelína.

 

Použitý materiál - masívne drevo o hrúbke 3 cm (viacvrstvová doska AGROP a vonkajšia preglejka a recyklovaný plast), spájanie (skrutky a lepidlo) je výrazne trvanlivejšie, než konkurenčné čmelíny.

 

Nutná teplodržná výstelka je už súčasťou čmelína.

 

Aby bolo čmeliačie hniezdo v bezpečí pred predátormi (zavíjač, pačmeliak ...) odporúčame ako nutnosť dokúpiť aj ochrannú klapku (pokiaľ ju už nevlastníte). Zamedzíte riziku likvidácie hniezda pred úspešným vyhniezdením nových kráľovien. Je to smutné, radovať sa na jar z čmeliakov v čmelíne a potom postupne pozorovať, ako populácia napadnutá predátormi vnútri slabne, až je zlikvidovaná celkom. Navyše vijačka namnožená v nezabezpečenom čmelíne sa rýchlo rozšíri do okolia a môžue zlikvidovať aj okolité hniezda čmeliakov.

 

Odporúčané umiestnenie:  Tienisté miesto, chránené pred chladným severným a západným vetrom. Na výške umiestnenia nezáleží, ideálne však do výšky okolitej vegetácie.

 

Doprajte čmeliakom nielen kvalitné čmelíny, ale aj dostatok potravy v podobe lúčnych zmesí pre malú i veľkú záhradu.

 

Prečo mať domček pre čmeliaky v záhrade?

Počet čmeliakov v prírode rýchlo klesá. Pritom sú to prírodné - najlepšie opeľovače pre Vašu záhradu. Čmeliaky majú nenahraditeľnú úlohu v opelení  okrasných i rodiacich rastlín. Niektoré rastliny opeľujú iba čmeliaky, ak je chladno a včely ešte nelietajú, sú otužilejšie čmeliaky jedinou nádejou pre opelenie kvetov rastlín, ktoré kvitnú skoro na jar. Bohužiaľ čmeliakov (i včiel) v prírode ubúda, ich prirodzené útočisko a domovy miznú, intenzívne poľnohospodárstvo, výstavba a prílišné používanie pesticídov a herbicídov im škodí. Ak ponúknete čmeliakom domov v bezpečnom a chránenom prostredí, môžete prakticky, užitočne a ľahko pomôcť prispieť k ich ochrane a podporiť miestnu biodiverzitu, z čoho budú mať prospech rastliny v okolí, ale samozrejme aj vaša záhrada.

Vonkajšie rozmery: 37 x 31 x 30 cm

Vnútorné rozmery: 25 x 25 x 24 cm, čo je dostatočné aj pri hniezdení veľkých čmelích populácií.

Váha: cca 7 kg

Tovar zaradený v kategóriách
Zostaňme v kontakte
Nechajte nám svoj e-mail a my Vás budeme informovať o zaujímavých novinkách a ponukách.Nechajte nám svoj e-mail a my Vás budeme informovať o zaujímavých novinkách a ponukách. Spamu sa nebojte ;)

© 2007–2019 BAT-MAN.sk, všetky práva vyhradené

Kde nás nájdete?

BAT-MAN, s.r.o.

Andraščíkova 618/1

085 01 Bardejov


 

Kontakty
Martin Ceľuch
Martin Ceľuch
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.